ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن به سادگی و سهولت امکان پذیر است. ویزای شینگن تضمینی حتی برای کسی که حساب بانکی خالی دارد یا شغلی ندارد نیز امکان پذیر است. ابتدا مطالب زیر را مطالعه کنید و پس از آن اگر تمایل به شرکت در این کارگاه آموزشی را داشتید با مشاورین ما در موسسه مهرورزان ماد وموسسه حقوقی و داوری حامیان میزان عدالت ارتباط بگیرید.

کشورهای عضو شینگن

جمهوری چک، فرانسه، هلند، ایسلند، ایتالیا، اسلواکی، لوکزامبورگ، ، بلژیک، لهستان، استونی، آلمان، مجارستان، لاتویا، لیختن اشتاین، لیتوانی، مالتا، نروژ، پرتقال، دانمارک، فنلاند، اسلوونی، اسپانیا، یونان، سوئد، سوییس، اتریش

تفاوت اتحادیه اروپا و حوزه شینگن

کشورهای عضو اتحادیه اروپا (28 کشور) را نمی‌بایست با کشورهای محدوده شینگن (24 کشور) اشتباه گرفت. کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل 28 کشور هستند، اما 24 کشور عضو محدوده شینگن (بجز بلغارستان،رومانی، انگلیس و ایرلند) می‌باشند، به همین سبب روادید ساکنین و اتباع این چهار کشور برای ورود به منطقه شینگن اعتباری نداشته و این اتباع می‌بایست در زمان ورود و خروج از کشورهای محدوده شینگن مورد کنترل مرزی واقع شوند.

کشورهای اروپایی خارج از شینگن ( شنگن )

کشورهایی مانند اوکراین، مولداوی، کرواسی، مقدونیه، آندورا و صربستان نه عضو اتحادیه اروپا و نه عضو محدوده شینگن می‌باشند. بنابراین جهت وارد شدن به این کشورها نیاز به اخذ روادید جداگانه داشته باشند. 

اتحادیه اروپا یک اتحادیه اقتصادی سیاسی است و در حال حاضر ۲۸ عضو دارد. تمام کشورهای اتحادیه اروپا بجزء نروژ و ایرلند وارد این توافق‌نامه شده‌اند.

خروج بریتانیا از  اتحادیه  اروپا

مردم بریتانیا در همه پرسی ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶ که دیوید کامرون نخست‌وزیر وقت بریتانیا برگزار کرد رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دادند، خروج بریتانیا از اتحادیه مستلزم تایید پارلمان این کشور و ارائه رسمی آن به شورای اتحادیه می‌باشد. گرجستان نیز عضو ناظر اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد و به زودی عضو دایم آن خواهد شد.

اخذ ویزای شینگن

بدون شک سفر به اروپا و اخذ ویزای شینگن  یکی از محبوب ترین ویزاهای عموم افراد به ویژه ایرانیان است. ولی طی سالهای اخیر با توجه به گسترش نا امنی در سطح جهان صدور ویزا برای متقاضیان سفر به اروپا و حوزه شینگن سخت تر شده است. با این وجود کشورهایی در محدوده  شینگن اروپا  وجود دارند که نرخ ریجکتی آنها نسبت به سایر کشورهای محدوده شینگن پایین تر بوده و  راحت تر ویزا صادر می کنند.

انواع ویزای شینگن

انواع مختلفی از ویزای شینگن اروپا وجود دارد که با توجه به ویژگی های خاصی که دارند تعریف می شوند. با توجه به اهداف سفر یکی از انواع ویزای نوع A ،B ،C , و یا D  برای شما صادر می شود.

چطور ویزای شینگن بگیریم

برای اخذ ویزای شینگن ابتدا باید یک کشور برای مقصد انتخاب کنید و سپس وقت سفارت دریافت کنید. بعد از مشخص شدن وقت سفارت باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید و برای ارائه به سفارت یا نماینده سفارت اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن تمامی کشورهای عضو معاهده شینگن، جز در بعضی جزییات تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد.

برای دریافت ویزای مالتی باید حداقل یک ویزای شینگن داشته باشید و نیاز به ارائه بیمه مسافرتی طولانی مدت خواهید داشت.

کشورهای سختگیر در صدور ویزای شینگن

با توجه به اتفاقات چند سال اخیر در نقاط مختلف دنیا اعم از جنگ و نا امنی تروریسم کشورهای محدوده شینگن اروپا سیسات های سخت گیرانه و محدود کننده ای را جهت صدور ویزای شینگن اتخاذ کرده اند. نمونه آن دو کشور بلژیک و سوئد هستند که در زمره سخت گیر ترین صادر کننده های انواع ویزای شینگن قرار دارند. ولی در این بین اخذ ویزای شینگن  گروهی از کشورهای حوزه شینگن روند ساده تر و راحت تری دارد

توصیه میکنیم حتما قبل از اقدام برای دریافت ویزای شینگن از مشاوره یک کارشناس در این زمینه بهره مند شوید. در صورتی که شما ریجکت شوید تا دو سال با مشکلات بسیاری خواهید توانست برای شینگن مجدد اقدام کنید.
  

سرفصل های کارگاه آموزشی :

  •         آشنایی با مقررات و قوانین اخذ ویزای کشورهای حوزه شینگن
  •        چرا ویزای شینگن؟
  •       چگونه از سفارت کشورهای شینگن وقت بگیریم؟
  •        چه مدارکی برای اخذ ویزای شینگن مورد نیاز است؟
  •        مدارک را چگونه آماده کنیم؟
  •       فرایند ارزیابی مدارک چگونه است؟
  •       چگونه باید با سازمان های ارزیاب ارتباط برقرار کنیم
  •       برای اخذ ویزای شینگن  چگونه اقدام کنیم؟
  •      چه چالش هایی در راه اخذ این ویزا وجود دارد؟