ویزای توریستی آمریکا تضمینی ۲۰۲۰


ویزای توریستی آمریکا با فراهم کردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشور ها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود به کشور مورد نظر، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت. ویزای توریستی آمریکا به دو صورت تقسیم می شود

دسته بندی ویزای توریستی آمریکا

این ویزا نیز به دو دسته اصلی B1 و B2 تقسیم می شود و نوع ویزای شما به هدف شما از مسافرت به خاک آمریکا بستگی دارد، و هدف شما از سفر به آمریکا تعیین کننده نوع ویزای شما می باشد. این ویزا مناسب افرادی است که بطور موقت با اهداف تجاری پا به خاک این کشور می گذارند که نوع ویزای مخصوصشان B1 می باشد. و افرادی که به طور موقت با اهدافی از قبیل مسافرت، گردش و تفریح، معالجات پزشکی و یا بازدید اعضای خانواده و دوستان پا به خاک آمریکا می گذارند که نوع ویزای مخصوصشان B2 می باشد. شما با داشتن ویزای توریستی آمریکا اجازه تحصیل و یا کار در آمریکا را نخواهید داشت.

ویزای B1

سفر با ویزای B1 جهت قصد فعالیت های تجاری و اقتصادی و مشاوره با همکاران تجاری یا انجام مذاکرات در مورد قرارداد، شرکت در سمینارهای علمی، تجاری، تحصیلی و حرفه ای و شرکت در نمایشگاه های تجاری، یا شرکت در کنفرانس های مرتبط با مقاصد تجاری و علمی در تاریخ های مشخص شده یا مجامع علمی، پژوهشی، صنعتی، و ... می باشد.

ویزای B2

سفر با ویزای B2 جهت اهدافی نظیر دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا، انجام معاینات پزشکی و بهره مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا، شرکت در برنامه های بشر دوستانه و ... می باشد.

ویزای B1/B2

ویزای توریستی که امروزه از سفارت های آمریکا برای متقاضیان صادر میشود از نوع B1/B2 میباشد، مدت زمان اقامت 6 ماه است

 شرایط درخواست ویزای توریستی آمریکا

به دلیل اینکه سفارت ایالات متحده در ایران موجود نمی باشد، تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی آمریکا را دارند می توانند در هر یک از سفارت خانه های آمریکا در کشور های مختلف، درخواست ویزای خود را ارائه کنند. جهت انجام قسمتی از فرآیند درخواست لازم است از اکثر متقاضیان ویزا در بخش کنسولی سفارت مصاحبه ای بعمل آید. به هنگام مصاحبه از اثر انگشت شما تصویر برداری دیجیتالی بعمل خواهد آمد. بطوری که پس از مصاحبه توسط آفیسر با متقاضی ویزای توریستی آمریکا نیاز به زمان بیشتری بود، البته امکان هزمان گرین کارت از طریق سرمایه گذاری و تقاضای صدور ویزای توریستی نیز برای متقاضی وجود دارد. اگر متقاضی واجد شرایط ویزای کار باشد می تواند همزمان با درخواست صدور روادید توریستی در مدت زمان معین شده از طرف اداره مهاجرت آمریکا درخواست صدور ویزای کار خود را نیز ارائه دهد.

مدت زمان صدور ویزا

قبل از صدور احکام ممنوعیت سفر ترامپ، سفارت آمریکا حداکثر تا 30 روز پس از ارائه درخواست، روادید را صادر می کرد و لی در بعضی شرایط که پرونده ها نیاز به بررسی بیشتری داشت فرآیند اداری آنها تا 90 روز ممکن بود به طول انجامد. اما در حال حاضر، اگر افسر کنسولی تصمیم به صدور درجای ویزا بگیرد ظرف سه روز کاری و اگر نیاز به بررسی شرایط معافیت از حکم بن سوم ترامپ باشد این پروسه ممکن است تا شش ماه بعد از درخواست به طول بیانجامد. 

سفارت های آمریکا برای ایرانیان

سفارت آمریکا در آنکارا، ترکیه

 

سفارت آمریکا در ایروان، ارمنستان

 

سفارت آمریکا در دبی امارات متحده عربی

 

مراحل درخواست ویزای توریستی آمریکا

  1. پرکردن فرم درخواست ویزای توریستی آمریکا بصورت آنلاین، فرم Ds-160
  2. برنامه ریزی برای مصاحبه، با توجه به زمان انتظار برای مصاحبه
  3. آماده شدن برای مصاحبه و پرداخت مبلغ مورد نیاز مصاحبه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا

  • پاسپورت
  • ترجمه شناسنامه
  • ارائه پرینت حساب و موجودی بانک مربوط به دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا در صورت حقوق بازنشستگی
  • ارائه برنامه زمان بندی شده تفریحی و کاری مرتبط به سفر
  • اسناد مالکیت منزل یا زمین
  • برنامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد.
  • نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا، افزایش دهند.
  • درخواست معافیت از حکم ترامپ (ابلاغ ریاست جمهوری 9645)
  • CV
  • فرم 5535
  • Purpose of Travel
  • پاسپورت های قدیمی و مدارک سفر های قدیمی
  • تاییدیه فرم DS160

ریجکت ویزای توریستی آمریکا

  • نداشتن تمکن مالی
  • نداشتن صداقت در مصاحبه حضوری در سفارت
  • باردار بودن شخص متقاضی و یا همسر شخص متقاضی
  • داشتن پرونده باز مهاجرتی همزمان با درخواست ویزای غیر مهاجرتی
  • هر دلیلی که افسر ویزا حس کند که شما ممکن است در آن کشور بمانید و درخواست پناهندگی کنید.

شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا

شانس افرادی که جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا به همراه خانواده خود اقدام می نمایند، پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا اقدام می نمایند. مورد دیگری که می تواند شانس افراد را جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول (پدر، مادر، برادر، خواهر) در کشور آمریکا است. اگر یکی از اقوام، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا برای فرد، افزایش می یابد.